İyi bir gelecek, size iyi gelecek | Weeb Akademi
bilgi@weebakademi.com | 0 850 303 88 15 | |
 
   

  Merhaba

  Bu dersimizde herkesin çok işine yarayan gerçek hayattaki gibi bulut yapmayı öğreneceğiz.

  İlk olarak modify menüsüne geliyoruz sonra işlem sırasına göre “Helpers-Atmospheric Apparatus-SphereGizmo” komutuna tıklayarak sahnede bulut olacak olan bir gizme oluşturuyoruz.


  Şekil 1

  Daha sonra oluşturmuş olduğumuz gizmoyu şekil 2 de görülen değerleri giriyoruz.


  Şekil 2

  New seed butonuna basıyoruz ve farklı ölçülerde yeni gizmolar oluşturuyoruz. Buradan “Uniform Scale” komutuyla gizmoların şekillerini fareyle çekiştirerek değitiriyoruz.


  Şekil 3


  Şekil 4

  Bunlardan sonra gizmolara bir efekt uygulamamız gerekiyor yukarıdaki ana menüden şekil 5 de görülen rendering-environment seçeneklerine giriyoruz.


  Şekil 5

  Buradan açılan menüden “effects” bölümüne girerek “add” butonuna basıyoruz ve gelen pencereden “Fire Effect”i seçiyoruz ve ok diyoruz altında bulunan pencereden “pick gizmo” butonuna basarak efekti uygulayacağımız şekli seçiyoruz colors bölümünde bulunan renk pigmentlerinin değerlerini ise şekilde görüldüğü gibi giriyoruz.


  Şekil 6

  Bu işlemlerin ardından son olarak çalışmaya bir uygun arka fon seçerek render alıyoruz ve bulutların resmin neresinde görünmesini istiyorsak ona göre gerekli ayarlamaları yaparak dersimizi burada sonlandırıyoruz, yeni derslerde görüşünceye kadar hoşçakalın…


  Şekil 7

   
   

  Referanslarımız  Facebook Sayfamıza gitmek için TıklayınTwitter Sayfamıza gitmek için Tıklayın